Kursusdage på e-learning

Visse fag på e-learning har laboratoriekurser, workshops eller weekendkurser på skolen, som forløber over to eller tre kursusdage. Her træner du den praktiske dimension i faget, så du er klar til eksamen.

Bemærk at der er mødepligt til alle kursusdagene og at nogle af fagene har overlap.

 

2024 – Efterår – hold med vintereksamen 2024/25 

Fag/niveau Lærer Afholdelsessted Dato for afholdelse: Tidspunkt:
Fredag Lørdag søndag:
Biologi 0-C Laurids (vikar tager Lab.) Vestegnen HF & VUC – Albertslund 11-13. oktober 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Biologi C-B Dorthe Vestegnen HF & VUC – Albertslund 8-10. november 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Fysik 0- C Martin Vestegnen HF & VUC – Albertslund 1-3. november 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Fysik 0-B C-delen Martin Vestegnen HF & VUC – Albertslund 1-3. november 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Fysik 0-B B-delen Martin Vestegnen HF & VUC – Albertslund 22-24. november 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Fysik C-B Martin Vestegnen HF & VUC – Albertslund 22-24. november 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Geografi 0-C Vestegnen HF & VUC – Albertslund 16-17. november Nej 09.00-16.00 09.00-16.00
Idræt 0-B Sidsel Vestegnen HF & VUC – Albertslund 21-22. september Nej 09.00-15.00 09.00-15.00
Idræt 0-B Sidsel Vestegnen HF & VUC – Albertslund 5-6. oktober Nej 09.00-15.00 09.00-15.00
Idræt 0-B Sidsel Vestegnen HF & VUC – Albertslund 9-10. november Nej 09.00-15.00 09.00-15.00
Idræt 0-B Sidsel Vestegnen HF & VUC – Albertslund kommer senere… Nej 09.00-15.00 Nej
Kemi 0-C Charlotte Vestegnen HF & VUC – Albertslund 28-29. september Nej 09.00-16.00 09.00-16.00
Kemi C-B Charlotte Vestegnen HF & VUC – Albertslund 25-27. oktober 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Mediefag C Steen Vestegnen HF & VUC – Albertslund 25. oktober 09.00-16.00 Nej Nej
Mediefag C Steen Vestegnen HF & VUC – Albertslund 15. november 09.00-16.00 Nej Nej

 

 

2024 – Forår – hold med sommereksamen 2024

Fag/niveau Lærer Afholdelsessted Dato for afholdelse: Tidspunkt:
Fredag Lørdag søndag:
Biologi 0-C Dorthe Vestegnen HF & VUC – Albertslund 12.04.24 – 14.04.24 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Biologi C-B Merete Vestegnen HF & VUC – Albertslund 27.04.24 – 28.04.24 Nej 09.00-16.00 09.00-16.00
Fysik 0- C Martin Vestegnen HF & VUC – Albertslund 05.04.24 – 07.04.24 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Fysik 0-B C-delen Martin Vestegnen HF & VUC – Albertslund 05.04.24 – 07.04.24 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Fysik 0-B B-delen Martin Vestegnen HF & VUC – Albertslund 19.04.24  – 21.04.24 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Fysik C-B Martin Vestegnen HF & VUC – Albertslund 19.04.24 – 21.04.24 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Geografi 0-C Kim Vestegnen HF & VUC – Albertslund 09.03.24 – 10.03.24 Nej 09.00-16.00 09.00-16.00
Idræt 0-B C-delen Sanela Vestegnen HF & VUC – Albertslund 02.03.24 – 03.03.24 Nej 09.00-16.00 09.00-16.00
Idræt 0-B Sanela Vestegnen HF & VUC – Albertslund 23.03.24 – 24.03.24 Nej 09.00-16.00 09.00-16.00
Idræt 0-B B-delen Sanela Vestegnen HF & VUC – Albertslund 20.04.24 – 21.04.24 Nej 09.00-16.00 09.00-16.00
Idræt 0-B  opsamlingsdag Sanela Vestegnen HF & VUC – Albertslund 27.04.24 Nej 09.00-16.00 Nej
Kemi 0-C Thomas Vestegnen HF & VUC – Albertslund 02.03.24 – 03.03.24 Nej 09.00-16.00 09.00-16.00
Kemi C-B Thomas Vestegnen HF & VUC – Albertslund 08.03.24 – 10.03.24 16.30-19.30 09.00-16.00 09.00-16.00
Mediefag 0-C Nina Vestegnen HF & VUC – Albertslund 12.04.24 09.00-16.00 Nej Nej
Mediefag 0-C Nina Vestegnen HF & VUC – Albertslund 03.05.24 09.00-16.00 Nej Nej
Dramatik 0-C Ingrid Vestegnen HF & VUC – Albertslund 02.02.24 – 03.02.24 16.00-20.00 10.00-16.00 Nej
Dramatik 0-C Ingrid Vestegnen HF & VUC – Albertslund 12.04.24 14.00-19.00 Nej Nej
Dramatik 0-C Ingrid Vestegnen HF & VUC – Albertslund 26.04.24 14.00-19.00 Nej Nej